Hallitus

TAKUn hallituksen muodostavat puheenjohtaja, kahdeksan varsinaista jäsentä ja kolme yleisvarajäsentä. Hallituksen jäsenten toimikausi on kaksi vuotta siten, että joka vuosi puolet jäsenistä on erovuoroisia. Varajäsenten toimikausi on kaksi vuotta. Hallitus valitaan yhdistyksen syyskokouksessa.

Puheenjohtaja

Mari Lankinen
Taiteilijamanageri, Fazer Konserttitoimisto
mari.lankinen@taku.fi
puh. 050 5363 231

Varsinaiset jäsenet

Juha Isotalo (varapuheenjohtaja)
Filosofian maisteri
jlaiso@utu.fi
puh. 050 531 8414

Anna Dantchev
FM, kulttuuri- ja järjestösihteeri, muusikko
anna.dantchev@gmail.com
puh. 045 638 2937

Ogechukwu Eneh
KM, kulttuurituottaja, Helsingin kulttuurikeskus
oge.eneh@hel.fi
puh. 040 334 1086

Jyri Forsström
jyri.forsstrom@gmail.com
puh. 040 537 0232

Raisa Karttunen
Tuottaja, Lasipalatsin Mediakeskus
raisa.karttunen@lasipalatsi.fi

Antti Kauppinen
anttitapiokauppinen@gmail.com
puh. 050 574 8323

Viivi Koljonen
viivi@taidekoulumaa.fi

Riikka Wallin
Kulttuurituottaja
riikka.wallin@gmail.com
puh. 040 541 2295

Varajäsenet

Sini Parikka
Kulttuurituottaja, maisema-arkkitehti yo
sini.parikka@gmail.com
puh. 040 351 6470

Chia Koskinen
Yhteisökoordinaattori, Lilith Tampere, Osuuskunta Lilith
Tuottaja, Cine Factor Productions
Tiedottaja, LIWRE Lahden kansainvälinen kirjailijakokous
Asiamies/sihteeri, Suomen elokuvaohjaajaliitto ry
chia.koskinen@lilith.fi
puh. 050 381 5205

Marja Kolu
Kuvataiteilija
marja.kolu@gmail.com
puh. 050 341 0232