Hallitus

TAKUn hallituksen muodostavat puheenjohtaja, kahdeksan varsinaista jäsentä ja kolme yleisvarajäsentä. Hallituksen jäsenten toimikausi on kaksi vuotta siten, että joka vuosi puolet jäsenistä on erovuoroisia. Varajäsenten toimikausi on kaksi vuotta. Hallitus valitaan yhdistyksen syyskokouksessa.

Puheenjohtaja

Mari Lankinen
Taiteilijamanageri, Fazer Konserttitoimisto
mari.lankinen@taku.fi
puh. 050 5363 231

Varsinaiset jäsenet

Varapuheenjohtaja

Ville Niutanen
Koordinaattori, Sairaalaklovnit
ville.niutanen@taku.fi
puh. 041 476 8347

Jaana Elonen
Yleisötyön opettaja
jaana.elonen@gmail.com
puh. 041 502 3573

Juha Isotalo
Filosofian maisteri
jlaiso@utu.fi
puh. 050 531 8414

Arja Laitinen
Hankepäällikkö, Taiteen edistämiskeskus
arja.laitinen@taike.fi
puh. 0295 330 709 / 0400 798 718

Raisa Karttunen
Tuottaja, Lasipalatsin Mediakeskus
raisa.karttunen@lasipalatsi.fi

Riikka Wallin
Kulttuurituottaja
riikka.wallin@gmail.com
puh. 040 541 2295

Anna Dantchev
FM, kulttuuri- ja järjestösihteeri, muusikko
anna.dantchev@gmail.com
puh. 045 638 2937

Ogechukwu Eneh
KM, kulttuurituottaja, Helsingin kulttuurikeskus
oge.eneh@hel.fi
puh. 040 334 1086

Varajäsenet

Sini Parikka
Kulttuurituottaja, maisema-arkkitehti yo
sini.parikka@gmail.com
puh. 040 351 6470

Chia Koskinen
Yhteisökoordinaattori, Lilith Tampere, Osuuskunta Lilith
Tuottaja, Cine Factor Productions
Tiedottaja, LIWRE Lahden kansainvälinen kirjailijakokous
Asiamies/sihteeri, Suomen elokuvaohjaajaliitto ry
chia.koskinen@lilith.fi
puh. 050 381 5205

Marja Kolu
Kuvataiteilija
marja.kolu@gmail.com
puh. 050 341 0232