Takun hallitus

TAKUn hallituksen muodostavat puheenjohtaja, kahdeksan varsinaista jäsentä ja heille kolme varajäsentä.

Puheenjohtaja

Mari Lankinen
Taiteilijamanageri, Fazer Konserttitoimisto

mari.lankinen@taku.fi

gsm. 050 5363 231

Varsinaiset jäsenet

Varapuheenjohtaja

Ville Niutanen

Koordinaattori, Sairaalaklovnit

ville.niutanen@taku.fi, gsm 041 476 8347


Jaana Elonen

Yleisötyön opettaja
jaana.elonen@gmail.com, gsm 041 502 3573


Juha Isotalo

Opiskelija, Turun yliopisto

jlaiso@utu.fi, gsm 050 531 8414


Arja Laitinen

Hankepäällikkö, Taiteen edistämiskeskus

arja.laitinen@taike.fi, puh. 0295 330 709, gsm 0400 798 718 


Raisa Karttunen

Tuottaja, Lasipalatsin Mediakeskus

raisa.niemi@lasipalatsi.fi


Riikka Wallin

Koordinaattori, Svenska Teatern

riikka.wallin@svenskateatern.fi, gsm 040 541 2295


Anna Dantchev

FM, kulttuuri- ja järjestösihteeri, muusikko

anna.dantchev@gmail.com, gsm 045 638 2937


Ogechukwu Eneh

KM, kulttuurituottaja, Helsingin kulttuurikeskus

oge.eneh@hel.fi, gsm 040 334 1086


Varajäsenet


Sini Parikka

Kulttuurituottaja, maisema-arkkitehti yo,Ympäristötaiteen säätiö / Pluto Finland / Suomen maisema-arkkitehtiliitto
sini.parikka@gmail.com, gsm 040 351 6470


Chia Koskinen

Yhteisökoordinaattori, Lilith Tampere, Osuuskunta Lilith

Tuottaja, Cine Factor Productions

Tiedottaja, LIWRE Lahden kansainvälinen kirjailijakokous

Asiamies/sihteeri, Suomen elokuvaohjaajaliitto ry

chia.koskinen@lilith.fi, gsm 050 381 5205


Marja Kolu
Kuvataiteilija
marja.kolu@gmail.com, gsm 050 341 0232





...
Poutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä